Szervezetünk megfelelő működéséhez elengedhetetlen a normál mennyiségű és minőségű alvás. Életünk kb. egyharmad részét töltjük alvással, és az emberek legalább 2/3-a szenved alvászavarban. A tudomány jelenleg 80-nál is több, különböző alvászavar különít el, az elalvási panaszoktól kezdődően, az alvajáráson keresztül, az alvás közben jelentkező légzéskimaradásig (alvási apnoe).
Mivel az alvás közben jelentkező tünetek döntpen nem okoznak problémát a beteg számára, általában már csak akkor fordulnak szakemberhez, ha nappali panaszt (pl. gyakori álmosság, ingerlékenység memória/koncentráció csökkenés) tapasztalnak, vagy gyógyszeres kezelést igénylő betegség alakul ki (magasvérnyomás, szívritmuszavar, infarktus).
Pedig már az elsőként megjelenő éjszakai tünetek (pl. horkolás, légzéskimaradás, izzadás, töredezett alvás) esetén, egy egyszerű, otthonában elvégezhető éjszakai műszeres vizsgálattal könnyen kiszűrhetők és időben kezelhetők a betegségek.
Horkol? Másodpercekig nem vesz levegőt? Fáradtan ébred? Nappal ülve elalszik?
Az alvás során jelentkező horkolás, fulladás vagy légzéskimaradás nemcsak a környezete életét keseríti meg, hanem az Ön életét is megrövidítheti. A család/környezet számára éjszaka talán az egyik legidegesítőbb dolog a hangos, akár minden testhelyzetben jelentkező horkolás vagy felhorkantás, de még ennél is rémisztőbb az alvás során jelentkező fulladás, légzéskimaradás.
A horkolás lehet jóindulatú, DE a légutak elzáródásával és a test oxigéncsökkenésével járó alvási apnoe szindróma észrevétlenül és alattomosan károsíthatja szervezetünket, mielőtt panaszt okozna.
Dr. Csapó Krisztina MSc.
Rendelési idő:
hétfő, csütörtök: 17-19 óra
Telefonszám:
+36 (30) 1242 868
+36 (30) 580 2249
E-mail:
alvas.debrecen@gmail.com
2015 óta a Magyarországon hatályos rendelet alapján GÉPJÁRMŰ CSAK KEZELT ALVÁSI APNOE SZINRÓMA esetén vezethető.
Mikor javasolt a műszeres alvásvizsgálat?
+ úrvezetői vagy hivatásos jogosítvány meghosszabbítása előtt!
A műszeres vizsgálat a beteg saját otthonában történik.
A vizsgálat egyéjszakás, fájdalommentes, gyors, egyszerű, megbízható!
A műszer segítségével ki tudjuk szűrni a további kezelést igénylő, alvásfüggő légzészavarban (alvási apnoe), vagy más néven alvás során jelentkező légút elzáródásban szenvedő betegeket, és elindíthatjuk a kezelésüket.
Az alvási apnoe szindróma kezelése súlyos esetben szakmailag mindenképp indokolt, de figyelembe véve a társbetegségeket, akár már közepesen súlyos esetben is javasolt lehet.
A kezelést légsínterápiának nevezzük (CPAP/BIPAP terápia), mely során egy orrnyílásra helyezhető maszkon vagy orrpárnán keresztül, magasabb légnyomás segítségével, biztosítható az orr- és garatjárat nyitva tartása alvás közben. Ez megakadályozza az alvási apnoe kialakulásáért felelős légútelzáródását.
Jelentkezzen műszeres vizsgálatunkra, és előzze meg olyan súlyos betegségek kialakulását, mint a szívinfarktus, vagy stroke.
Bejelentkezés: + 36 (30) 1242 868 vagy +36 (30) 580 2249
Árainkról és csomagjainkról az Áraink/Alvásmedicína rész alatt talál részletesebb információt!
Dr. Csapó Krisztina Msc.
Rendelési idő:
hétfő, csütörtök: 17-19 óra
Telefonszám:
+ 36 (30) 1242 868
+36 (30) 580 2249